טעויות של דייט ראשון

אם יש נושא אחד שמוסכם כמעט על כל רווק ורווקה שמחפשים זוגיות, זהו נושא המתחים הנלווים לדייט הראשון. עוד בטרם נקבע מקום המפגש או המועד המיועד, אנחנו מתחילים להזיע ולהפגין סימני מתח וחרדה, שהם טבעיים לחלוטין וקשורים בעיקר בשאלה איך שורדים את זה, ומה נכון לומר. אין ספק שאין חוקים, ומה שעשוי להישמע רע בעיני הדייט שלכם היום עשוי להישמע דווקא קסום ומיוחד בעיני הדייט בשבוע הבא, אבל יש בכל זאת כמה טעויות שרצוי להימנע מהן. ואלו הן.

שומרים כמה קלפים קרוב לחזה

פתיחות ושיחה טובה הם בהחלט חשובים ומומלצים בתחילת הקשר, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לשתף את הצד השני בכל הסודות הכמוסים ביותר שלכם. למשל, אם מעולם  לא הוצאתם רישיון נהיגה כי אתם לא יודעים איך להתמודד עם לימודי תיאוריה או חוששים מהשלב הטכני הזה, רצוי שתשמרו את הפרט הזה לעצמכם, לפחות בהתחלה. נכון, דרך טובה יותר תהיה לטפל בבעיה ולהתמודד עם הקושי מבעוד מועד, אבל אם אתם עדיין לא מוכנים לזה, לכל הפחות אל תדברו על זה. עד הדייט החמישי, או אפילו העשירי.

כבדו את הצד השני

האדם שמולכם פינה מזמנו כדי להגיע לפגישה המיוחלת, והמעט שאתם יכולים לעשות בתמורה הוא לכבד גם אותו. במילים אחרות, השקיעו כמה דקות מול הראי ושפרו את הופעתכם. איפור כבד, תסרוקות או חליפת בר המצווה לא נחוצים, אבל מקלחת קצרה, בושם ובגד נקי שיצא מהכביסה לא מזמן הם בהחלט מבורכים. אם תזלזלו במעמד הזה ותגיעו אליו כשאתם מוזנחים או עם מראה מותש, תעוררו תחושה לא נעימה, כאילו הסיטואציה פשוט לא נעימה לכם. אם באמת לא נעים לכם, הציעו לדחות את הדייט למועד אחר שבו תהיו רעננים וגם חביבים יותר.

אמרו את האמת

קורה. לא כל דייט מוביל לחתונה, ולמעשה רוב הדייטים לא מובילים לשם, אחרת לא הייתם ממשיכים לצאת לדייטים נוספים. מותר לכם להחליט שאתם לא בעניין, ואפשר גם להגיע למסקנה הזו בשלב מוקדם יחסית, כשעה לתוך הפגישה. כדי לחסוך מהצד השני אי נעימות, תחושה של בזבוז זמן או עלבון, היו פתוחים וכנים. הציעו לסיים את הדייט בלי להעליב או לפגוע, והסבירו שמולכם ניצב אמנם אדם נעים הליכות שהשיחה עימו נעימה, אבל אתם לא מרגישים שהחיבור נכון. אל תיעלמו, אל תסננו ואל תתחמקו. גם אתם לא רוצים שיתייחסו אליכם ככה, סביר להניח.