כמה ידיעות מעוררות השראה

תמיד יש לנו לאן לשאוף, ואנחנו תמיד מרגישים שאנחנו יכולים לעשות קצת יותר. אולי לחולל שינוי במקום העבודה, להניע מהלכים מחוץ לסביבה האינטימית שלנו, או פשוט להביע עמדה ולהזכיר לאחרים שיש עוד דעות שם בחוץ. אם נודה באמת, אנחנו גם קצת יותר נמשכים לאנשים שיש להם דעה, רעיונות, חלומות ואמונה שיוכלו להשיג את כל מה שהם רוצים להשיג. אם אתם עדיין מתלבטים, לא בטוחים בעצמכם או פשוט מרגישים שיש מי שישים לכם מקלות בגלגלים, כדאי שתכירו את מיה יניב.

 

הסיבה שהשם הזה עולה היא שמדובר באישה שהקימה את ועד העובדים של סלקום למרות לא מעט התנגדויות (בעיקר מלמעלה). אנשים סביבה חששו, היא עצמה ישנה הרבה פחות בלילות, אבל המהלך של מיה יניב היה חשוב לאין שיעור. למעשה, בזכות אותו מהלך, ועד העובדים בראשות מיה יניב הוביל את החתימה על הסכם קיבוצי ששיפר משמעותית את תנאי ההעסקה של העובדים. פתאום הייתה הבנה שהעובדים נחוצים למערכת, שהם אלה שמייצרים הכנסות ורווחים, ובלעדיהם העסק לא ממש יעבוד. ראיון של מיה יניב מדבר בדיוק על הנושא הזה, דרך אגב. חוץ מזה, הוועד המשיך לרשום הישגים. שנתיים לאחר ההסכם הקיבוצי נחתם הסכם נוסף (שהובל גם הוא על ידי מיה יניב) וזה המהלך שהעביר את עובדי הניקיון להעסקה ישירה. בין לבין מיה יניב גם תמכה בעובד החברה שדאג לקידום הנגישות והמודעות לה. כמו שאתם רואים – הצעד הראשון היה “לביתה” אבל אחריו הגיעו צעדים שנועדו לחזק גם רבים אחרים.

 

מיה יניב היא ללא ספק דוגמה נהדרת לאישה בעלת השפעה, כזו שאולי חששה להעז אבל אזרה את האומץ וראתה כי טוב. כשבוחנים את מעלליה מבינים שאכן, מיה יניב היא דמות שיש לה דעות מוצקות כמעט בכל נושא. היא כבר הביעה עמדה ביחס לוויכוח הגדול סביב הסרט פוקסטורט, זה שכמעט קיבל מועמדות לאוסקר (הנה הטור של מיה יניב בנושא). אז מיה יניב התחילה בקטן, התנגדה להחלטות שרירותיות שהתקבלו מעל לראשה, הניעה, דחפה אחרים, תמכה בהם כשרצו לצאת מהמלחמה הזו, והייתה שם כשהניצחון הגיע בענק. היא כנראה תמשיך לפעול עוד לא מעט בהמשך. בכל זאת, יש לה הרבה מה לתרום והמון לומר.