להיכנס לקשר בראש נקי

יש לנו משקעי עבר, וזה ברור לחלוטין. אין זה משנה כמה קשרים עברנו, כמה פעמים התאהבו וכמה פעמים נשבר לנו הלב. תמיד נדמה לנו שאנחנו יודעים היטב מה היא אהבה, איך זה מרגיש כשהיא בשיאה וכמה זה יכאב כשהיא תיגמר. למעשה, אנחנו גם די בטוחים שהיא תיגמר. הפחד הזה הוא במקרים רבים הסיבה לכך שאנחנו גם נשארים לבד זמן רב. מצד אחד מיואשים, מתוסכלים, מאוכזבים, כמהים. מצד שני ממשיכים לקוות ולחלום שיום אחד זה יקרה, בלי שנרגיש. השאלה היא האם זה באמת יכול לקרות כשחלק מכם נעול וסגור לעולם.

למה זה קורה?

זה לא הזמן וגם לא המקום לפרוש את משנתם של פרויד וממשיכיו, אלה שטענו שאנחנו פועלים מתוך התת-מודע וגם לומדים לבנות מגנוני הגנה שונים לאורך השנים. מצד שני, יש מידה רבה של היגיון בתיאוריות הללו, וסביר להניח שגם אתם כבר מכירים את היכולות המופלאות שלכם למנוע מהלב שלכם להישבר. אם אחרי כמה דייטים גרועים או פרידה כואבת החלטתם להקים סורגים יציבים במיוחד שיגנו עליכם מפני חדירת זרים לליבכם, סביר להניח שבניתם לעצמכם יופי של מנגנון הגנה שאתם כלל לא מודעים אליו, כזה שגורם לכם להירתע מבני או בנות המין השני. נסו לחשוב עם עצמכם בכנות גמורה האם ייתכן שיש שמץ של אמת בתיאוריה הזו, ואם כן, נסו לצאת מהשגרה, לפעול קצת אחרת ולקבל החלטות לא מתוך חשש להיפגע, אלא מתוך תקווה להצליח.

בנייה חכמה יותר

כדי שתוכלו לצאת החוצה, בחזרה אל עולם הדייטים, כשאתם מצוידים בכלים הנכונים ומסוגלים לטרוף את העולם ולהגשים את החלומות שלכם, אפשר וכדאי להתחיל לבנות את היסודות היטב כבר עכשיו. צאו לדייטים מבלי לצפות ליותר מדי, והתמקדו בדברים החיוביים ולא בשליליים. היכולת שלכם לנהל שיחה, האופן שבו הצד השני מגיב אליכם, המשיכה, הביטחון שלכם, כל אלה ייבנו רק על ידי ניסוי וטעיה, וזה בסדר לטעות. אילו הייתם בונים היום בית הייתם כנראה מוצאים קבלן רשום מקצועי שילווה אתכם, משקיעים לא מעט משאבים בבחירת חומרי גלם איכותיים ופועלים כדי להגיע אל הפסגה. אם כך, למה שלא תפעלו באופן יעיל כל כך גם כשמדובר בבנייתו של קשר זוגי חדש, פורה ונעים, שיתרום לכם רבות ויעשה לכם, בעיקר, הרבה מאוד טוב על הלב.