להתמודד עם משברים וקשיים

אנחנו עובדים קשה מאוד כדי למצוא זוגיות. כלומר, רובנו, אלה שלא זכו להכיר את האחד או האחת בגן או בבית הספר היסודי. אנחנו יוצאים לדייטים, מנסים, לפעמים גם קצת נפגעים, ובסוף הזוגיות הטובה מגיעה, אבל זמן לא רב אחריה מגיעים גם האתגרים. הבשורה הטובה היא שזוגות רבים ויציבים חוו את הרגעים האלה הרבה לפניכם, וגם אתם יכולים לעשות את זה.

קבעו חוקים משלכם

אתם אולי מכירים את הזוגות שמתווכחים בקולי קולות, מרשים לעצמם להוציא כמה מילים לא מאוד נעימות מהפה ובסופו של דבר גם מפצלים כוחות – האחד ישן בחדר השינה והאחר בסלון. זה הזמן להגדיר חוקים משלכם, ואפשר לעשות את זה גם כשהמצב ורוד ואין שום סיבה לוויכוח על הפרק. החליטו שאתם מנהלים ויכוחים באופן מכבד יותר, ושאתם לא נכנסים למיטה בלי לפתור את החיכוכים ביניכם. אם אתם לא מצליחים לפתור חיכוך מסוים או אם נדמה לכם שהריב הזה מוביל אתכם למקומות לא חיוביים, אין כל רע בפנייה לסיוע מקצועי כזה או אחר. רק לצורך השוואה, ויכוח אינסופי עם לקוח או ספק על תשלום עשוי להגיע לבית המשפט לתביעות קטנות, ושם יהיה מי שיפשר ויגיע להחלטות עבורכם. למה שלא תיעזרו בגורם מקצועי גם כדי לפתור בעיות זוגיות בצורה יעילה ופרודוקטיבית יותר?

פנו זמן גם לעצמכם

במקרים רבים ויכוחים נוצרים פשוט כי אנחנו מרגישים שיש קצר בתקשורת. דרך טובה להימנע מכך, ולדבר על הכל – גם על הנושאים שלא תמיד כיף לדבר עליכם – היא לקבוע לעצמכם דייט קבוע. אם אתם עובדים קשה ויש לכם רק ערב אחד בשבוע, סמנו אותו מראש כערב שמיועד רק לכם. בחרו חנות יין איכותית והצטיידו בבקבוק משובח של מרלו או שרדונה (כל אחד לפי טעמו), פנקו זה את זו בארוחה טובה, ודברו על מה שמפריע לכם בעבודה, בבית או בכל נושא באשר הוא. כך תאפשרו לצד השני לתמוך בכם, להבין אתכם וגם לשתף במה שמפריע לו.

עשו אהבה, לא מלחמה

כן, חיי מין טובים עוזרים לזוגיות בכלל. קודם כל, כי אין לכם זמן לריב בזמן שאתם נהנים יחד, אבל חשוב לא פחות מכך – זו דרך טובה לשפר את האינטימיות ביניכם, ולשמור עליה מכל משמר. חוץ מזה, כשאתם עסוקים ברומנטיקה, במיניות ובתשוקה, אפשר רק להניח שאין לכם זמן לריב, ושאתם ממש לא זוכרים מי היה האחרון ששטף את הכלים או פינה את הזבל.