מתי אפשר לדבר על חתונה?

אתם נמצאים אולי בראשיתו של הקשר, אבל אתם מרגישים שהוא פשוט נכון. הכימיה נהדרת, השיחות נפלאות וגם הסקס לא רע בכלל. עם זאת, אתם תוהים מתי אפשר להעלות את הנקודה הזו או לפחות להתעניין בשאיפות של הצד השני. האם הדייט החמישי מוקדם מדי, האם אחרי חודש זה לגיטימי או אולי אין טעם להעלות את הסוגיה עד שימלאו לכם שישה חודשי זוגיות מאושרת?

 

מצאו את הרגע הנכון

באופן כללי קשה לומר שיש נקודת זמן טובה יותר או פחות, וזה גם משתנה בין זוגות. יש מי שימהר להצהיר שזו הזוגיות שלו לחיים ויש מי שצריך את הזמן כדי לחקור קצת יותר לעומק. כל גישה היא נכונה ואין לכם דרך טובה לדעת מי מול אתם עומדים. עם זאת, יש רגעים קטנים שבהם אנחנו יכולים לגשש קצת יותר. למשל, אם החבר הכי טוב שלכם מחלק הזמנות לחתונה והנושא כבר באוויר, אפשר לנצל את הפתח הזה. אתם לא צריכים לנהל דיון על איך תיראה החתונה שלכם והאם תעדיפו זיקוקים או הפרחת יונים, אבל זה זמן טוב להעלות את הסוגיה על הפרק למשל על ידי דיון בנושא ההזמנה שקיבלתם (והעיצוב שלה) או המקום שבו תתקיים החתונה, או אפילו המועד (חתונת אביב או סתיו).

 

דברו דוגרי

אם חתונה חשובה לכם מאוד, ובמקרים רבים היא בהחלט חשובה מאוד, אתם יכולים להרגיש בנוח לדבר על הנושא בכל נקודת זמן. כמעט. הדייט הראשון או השני הם אולי מחוץ לתחום, אבל אם אתם מעדיפים לדעת מוקדם ככל האפשר אם האדם שלפניכם בכלל חושב בכיוון הזה (אתכם או בכלל) אין סיבה לחכות ולמשוך את הקץ. תנו לקשר הזה להיבנות, החליטו שאתם נותנים לעצמכם את הזמן להכיר את הצד השני וגם לו אתכם, ורק לאחר כמה דייטים (או שבועות) העלו את הנושא. אתם יכולים להגיד בפשטות שטוב לכם בקשר ואתם מביטים קדימה, אבל חשוב לכם לדעת איך מי שמולכם רואה את הדברים.

 

בלי לחץ

כשאתם מעלים את הנושא ודאו שאתם לא משדרים לחץ, גם אם הוא קיים. לא משום שיש בעיה עם זה שאתם מאוד רוצים להגיע אל הרגע הגדול, כמובן. הבעיה היא שבמקרים רבים כשאנחנו משדרים לחץ, הצד השני – איך נאמר בעדינות – נלחץ. אם אתם רוצים להתחתן וזו המטרה העיקרית שלכם, הצד השני עלול לחשוב שאתם מחפשים חתונה ולא זוגיות טובה ועמוקה. שיחה נעימה ורגועה תעשה את ההבדל הגדול.