מתי הזמן הנכון לעבור לגור ביחד?

זוגות בתחילת דרכם מתמודדים לא פעם עם השאלה הזו: מתי נכון לעבור לגור יחד? זו שאלה מורכבת, לפחות בעיניהם. מצד אחד מגורים משותפים הם מבחן מצוין לזוגיות. זה הזמן שבו אנחנו לומדים להכיר זה את זו לעומק, אנחנו נחשפים האחד לשנייה ברגעים האינטימיים ביותר ואנחנו בוחנים האם שיתוף הפעולה קיים במשימות היומיומיות. מצד שני, זהו צעד גדול שלרוב מסמל קפיצת מדרגה גדולה בקשר הזוגי, כזו שאחריה יגיעו עוד כמה עליות מדרגה (כמו טבעת אירוסין, חתונה וילדים). אז מתי כדאי לעשות את זה?

חיסכון כלכלי לשני הצדדים

זה יישמע לכם טכני אבל בימינו זו נקודה חשובה מאוד – מגורים משותפים חוסכים לא מעט כסף לשני הצדדים. זה נכון במיוחד כשבני הזוג מחזיקים שתי דירות נפרדות, שעל כל אחת מהן הם משלמים שכר דירה לא מבוטל (או משכנתא גבוהה). לצורך ההדגמה, אם שני הצדדים שוכרים דירות בעיר בשכר דירה של 3,500 שקלים, הם יכולים לשכור ביחד דירה אחת שעליה ישלמו 5,000 שקלים ועדיין יחסכו יחד 2,000 שקלים לחודש. ההפרש הוא קריטי. אז השיקול הכלכלי אולי לא אמור להשפיע עליכם אם אתם יחד שבועיים, אבל בשלב שבו הקשר מתהדק ואתם מבלים ממילא לא מעט לילות ביחד, אולי עדיף לאחד כוחות. מיותר לציין שאם בזמן הזה אחד הצדדים זוכה להשתתף בפרויקט תמ”א 38 המנוהל על ידי חברה מקצועית ומנוסה כמו קבוצת הילה, הרי שהמגורים המשותפים הם פתרון אידאלי – וזמני. זה מבחן לא רע בכלל שאם תשרדו אותו תצאו חזקים מאי פעם ואם לא, הדירה המחודשת אוטוטו מוכנה.

אין חוקים לזוגיות

אם תערכו סקר קצר בין החברים שלכם תגלו שיש ביניהם לא מעט זוגות שנישאו לאחר חודשיים ואחרים לאחר שנה או חמש. באופן דומה חלקם עברו לגור ביחד כבר לאחר חודש אחד ואחרים לאחר חצי שנה של זוגיות. בסופו של דבר לכל זוג דינמיקה שונה, ולכל אחד מתאים  משהו אחר. יכול להיות שאתם לחוצים מהשינוי, מהצעד הגדול, וזה לגמרי לגיטימי. חשוב שתתאמו ציפיות ביניכם, וגם כשאתם עושים את הצעד הזה רצוי לדבר על אופן ההתנהלות שלכם בשגרה, לזהות את הנקודות שבהן אתם עשויים להיתקל בחיכוכים, ובעיקר לנסות לצמצם אותם. הכל, כדי לשמור על הזוגיות מצד אחד – ולחזק אותה מצד שני.