על מה כדאי (לא) לדבר בדייט הראשון?

כל מי שמכיר את עולם הדייטים יודע עד כמה הוא רגיש ומורכב, וגם עד כמה לא פשוט לנו להגיע לדייט הראשון מלכתחילה. אלא שלעיתים רבות אנחנו עשויים להגיע אליו נרגשים, אולי קצת יותר מדי, וברגע של זחיחות לומר מילה לא נכונה או להותיר רושם לא מאוד חיובי. כמובן שמצבים אלה פוגעים בעיקר בנו, ובסיכוי שיהיה דייט שני. רושם ראשוני קשה לתקן, וזו בדיוק הסיבה לכך שכדאי לכם להגיע קצת יותר זהירים. אל תשננו מראש טקסטים ואל תעמידו פנים שאתם אדם אחר לחלוטין, אבל יש בכל זאת נושאים שכדאי להשאיר לשיחה עם החבר’ה, ולשמור מחוץ לפאב.

אל תתרברבו

נבחרתם למנהלים מצטיינים בגיל צעיר להפליא, המשכורת שלכם בשמיים ורק לאחרונה השלמת השקעה בנדל”ן בארה”ב. אין ספק שבן או בת שיחתכם יתרשמו מכם ויעריכו את הכישורים והיכולות, אבל הם כנראה ירגישו שאתם קצת מפארים את עצמכם יתר על המידה. לפני שתשוו למי יש יותר גדול, מי מרוויח יותר וכמה תארים השגתם, עדיף שתתחילו בהיכרות טובה יותר זה עם זו. ספרו על העבודה שלכם, על הסיפוק שאתם מקבלים ממנה או על השאיפות שלכם לעתיד, אבל אל תמהרו לשתף שקיבלתם 740 בפסיכומטרי, 108 בבגרות ותואר שני בהצטיינות יתרה, או לפחות – עשו זאת בלי להישמע כאילו זה הדבר החשוב ביותר בכם. הישגיות היא חשובה ומבורכת, יוהרה קצת פחות.

אקסים נשארים בחוץ

גם אם נפרדתם לאחרונה מהאקס או מהאקסית, וגם אם יש לכם רקע עשיר בתחום הדייטים וההיכרויות, אל תמהרו לספר לצד השני את הרקע הרומנטי שלכם. בשלב הזה אתם מגששים, מנסים להבין אם יש סיכוי לבנות קשר מתוך ההיכרות הזו, וכל רעש רקע יסיח את הדעת. אם אהבת את האקסית ויצאת שבור לב לאחר 5 שנות זוגיות כשרצית להינשא לה, האישה שלפניך תיכנס להיכרות הזו כשהיא מרגיש שיש צל מסוים על הקשר. אם את עדיין פוגשת את האקס גם אחרי שנפרדתם כי קשה לך לנתק איתו קשר, עדיף שתטפלי בהתמכרות הזו בלי לספר לבן השיח שלך על כך, כי גם הוא לא רוצה לחשוב שאת לא ממש שם. התמסרו לתהליך והשאירו את כל הגורמים הלא רלוונטיים רחוק מהשיח.