שיחת יחסינו לאן: מתי לקיים אותה?

אחרי תקופה ארוכה בעולם הדייטים סופסוף הכרתם אדם שאתם באמת נהנים מחברתו, הקשר נפלא ואתם מתחילים לחשוב על עתידה של מערכת היחסים הזו. בשלב הזה מתחילים לצוץ לרוב גם הפחדים, ובעיקר עולה החשש שמא הצד השני לא ממש רואה את הקשר כמוכם. אז נכון, החשש הזה מובן לחלוטין ואתם גם לא הראשונים שמתמודדים איתו, אבל האם זה אומר שהגיע הזמן לנהל את שיחת “יחסינו לאן” שזוגות רבים חוששים ממנה?

סימנים מהצד השני

דרך טובה להבין מה חושב או מרגיש הצד השני, וזה באמת לא משנה אם מדובר בגבר או באישה, היא פשוט לחפש כמה רמזים קטנים. רמז די בולט הוא היסטוריית החיפוש של בן או בת הזוג בגוגל, למשל. אם הוא חיפש לאחרונה beautiful wedding rings או אפילו rose gold rings כנראה שיש מחשבה קדימה, על השלב הבא בקשר. רמזים קצת יותר עדינים תוכלו לזהות אם נעשות תכניות קדימה, מחשבות על רכישת דירה או הבעת עניין בסוגיות שמאפיינות לרוב זוגות בשלב מתקדם יותר – כמו חינוך הילדים. אל תחפשו בכוח סימנים שלא קיימים, אבל אם תישארו ערניים תוכלו להיות קצת יותר רגועים ולדעת שהכל עובד בדיוק לפי התכנית.

הזמן שבו הנושא מתאים

יכול להיות שאתם ממש רוצים לנהל את השיחה ולהימנע מהרמזים הקטנים והגדולים. שיחה ברורה וכנה היא תמיד טובה, והיא תעזור לכם להבין את המקום שלכם ולאן הקשר הזה מתקדם. מצד שני, נסו לבחור את הזמן המתאים לשיחה כזו. אם אתם יחד בסך הכל חודשיים ועדיין לא עברתם לגור יחד, זה כנראה לא הזמן לנהל שיחה על חתונה או ילדים. מצד שני, זה כן זמן שבו אפשר להתחיל לחשוב על מגורים משותפים. אם אתם גרים יחד תקופה ארוכה והזוגיות טובה בשנתיים האחרונות, יכול להיות שדווקא דיבורי חתונה הם נחוצים. מצד שלישי, בגילאים צעירים יחסית (נניח, 21) חתונה עשויה להישמע מפחידה ומלחיצה גם אחרי שלוש שנות זוגיות.

איך לנהל את השיחה הזו?

לפני הכל חשוב לנהל שיחה כזו ברוגע ובנועם. אין סיבה שהצד השני ייבהל מעצם המחשבה שאתם אולי דוחקים אותו לפינה. שתפו באופן גלוי ונעים ברגשות שלכם, בנקודה שבה אתם נמצאים ובמחשבות שלכם קדימה, ובקשו להבין האם אתם רואים את הדברים בצורה דומה. אל תיכנסו לוויכוחים ואל תהפכו את השיחה לדיון קולח עם אמוציות שקשה לשלוט בהן. דווקא הוויכוח יעורר תחושת אי נוחות שעשויה לגרום לתוצאה הפוכה לחלוטין מזו שתכננתם.